Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikatory
Autor Wiadomość
Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2005 22:35   

eee??? Ktoś Ci sie na konto włamał i napisał że gg 7.0 jest ok :D
Albo stanowisz nieliczną społeczność której gg działa. A nawet wg sms-expres gg 7.0 nie dizała jak powinno :D
że nie wspomne o takich drobiazgach jak np. brak pionowych opisów :D

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005 15:27   

Test komunikatorów
Ostatnio zmieniony przez Randall_Memphis Wto 06 Wrz, 2005 19:58, w całości zmieniany 1 raz  

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005 19:27   

Bullshit jakis ... konnekt bije na leb AQQ biorac pod uwage wszystkie kryteria tego testu. Ktos zainkasowal za ten test ... w koncu wygraly same komercyjne produkty.

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005 19:56   

lol buahahahah i ziew :D

Sova
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005 22:30   

Normalnie propaganda i tyle. W takich testach każdy inny wynik byłby możliwy, zależnie kto płaci :D Podaj mi cechy AQQ które przeywższają GG (przydatne oczywiście) i pomi? fakt wysypywania sie GG bo jak narazie w wersji 7.0 nie zdażyło mi się ani razu :D :D

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005 12:52   

1. AQQ bardziej obciaza system niz Konnekt - sam sprawdzalem
2. Konnekt jeszcze ani razu mi sie nie wysypal
3. Konnekt NIE MA REKLAM! (ten punkt powala wszystkie komercyjne badziewia juz na starcie)
4. W Konnekcie mozna wylaczyc plugin Internet Explorera ktory komercyjne komunikatory maja wbudowany na stale (potrzebny jest tylko do emotek i REKLAM, w tym ACTIVEX ktore moga zawierac wirusy i trojany)
5. Konnekt jest bardziej elastyczny jesli chodzi o dostosowanie interface'u
6. Wyswietlanie IP ludzi jest standardem
7. Wykryje jesli ktos zmienia stan z ukrytego na niedostepny i odwrotnie (nawet z tym samym opisem) - nie widzialem jak na razie zeby ktorykolwiek inny komunikator to potrafil
8. Mozna sobie sciagnac zrodla i kombinowac
9. Aktualizacje maja postac modulowa (jak i caly Konnekt) a to znaczy ze po wyjsciu poprawki nie trzeba sciagac calego programu tylko jeden z poprawionych modulow
10. Jak padnie ktorys z serwerow GG, mozna sobie recznie wybrac z listy inny podczas gdy uzywajacy innych komunikatorow znikaja po kolei z listy :]

Czekam na jakies niezalezne testy, bo dziwne by bylo gdyby komercyjna firma przeprowadzajac test komercyjnych komunikatorow i jednego open source'owego uznala za najlepszy ten, ktorego tworcy nie maja kasy na reklame w IDG bo ich komunikator jest BEZPLATNY i NIE MA REKLAM a co za tym idzie sa jak matka teresa wsrod finansowych rekinow.

Sova
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005 21:16   

A morał jest taki że każdy używa tego do którego się przywiązał i czasami jakieś nowe bajery to za mało żeby się przesiąść

Rafi 
produkt oryginalny

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005 22:57   

Tak samo było jak pod wpływem randalla przetestowałem aqq. Wkurza mnie ten komunikator, ale nie chce mi się testować innego, więc tak zostało :) .

Korn 
<czajnik>

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005 23:07   

No ja tez zachcecony jego wszechstronnoscia wyprobowalem i sie zawiodlem. Na czym? Nie można skasowac grup w kontaktach aktywni-nieaktywni. :D :D :D :papa: :papa: :papa:

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Czw 08 Wrz, 2005 02:03   

Adam napisał/a:
1. AQQ bardziej obciaza system niz Konnekt - sam sprawdzalem
2. Konnekt jeszcze ani razu mi sie nie wysypal
3. Konnekt NIE MA REKLAM! (ten punkt powala wszystkie komercyjne badziewia juz na starcie)
4. W Konnekcie mozna wylaczyc plugin Internet Explorera ktory komercyjne komunikatory maja wbudowany na stale (potrzebny jest tylko do emotek i REKLAM, w tym ACTIVEX ktore moga zawierac wirusy i trojany)
5. Konnekt jest bardziej elastyczny jesli chodzi o dostosowanie interface'u
6. Wyswietlanie IP ludzi jest standardem
7. Wykryje jesli ktos zmienia stan z ukrytego na niedostepny i odwrotnie (nawet z tym samym opisem) - nie widzialem jak na razie zeby ktorykolwiek inny komunikator to potrafil
8. Mozna sobie sciagnac zrodla i kombinowac
9. Aktualizacje maja postac modulowa (jak i caly Konnekt) a to znaczy ze po wyjsciu poprawki nie trzeba sciagac calego programu tylko jeden z poprawionych modulow
10. Jak padnie ktorys z serwerow GG, mozna sobie recznie wybrac z listy inny podczas gdy uzywajacy innych komunikatorow znikaja po kolei z listy :]

11. Mozna importowac archiwum z gg :D :D :D :D :D
12. Ma porządną nazwe :p :lol: :lol: :królik: :królik: :królik: :królik: :królik:

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2005 12:50   

AQQOskary 2005

Już w październiku zostaną rozdane AQQOskary. Jest to druga edycja tego młodego, ale jakże prestiżowego konkursu, w którym – jako w jedynym w sieci – może wziąć udział każdy chętny. Tradycję konkursu zapoczątkował qbap, organizując go na łamach forum MyPortal. W roku 2004 była to tylko kameralna rozrywka forumowiczów MyPortalu, a przyznano wtedy nagrody w 14 kategoriach. W tym roku jest ich aż 18, a konkurs z kameralnej imprezy stal się wydarzeniem na znacznie większą skalę. Będziemy mieli okazję głosować między innymi w takich kategoriach jak:
- JohnyBravo, czyli najprzystojniejszy AQQowicz;
- MarilynMonroe, czyli najpiękniejsza AQQowiczka;
- Mr. Plugin, czyli autor najlepszych pluginów;
- GraffitiBoy, czyli najlepszy grafik;
- SweetestHeart, czyli autor/ka najsłodszych postów na forum MyPortal.
W tym roku przewidziane są niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez serwis WapSter oraz forum MyPortal, a także SŁAWA!

Zapraszam do brania udziału w konkursie. Więcej informacji na jego temat znajdziecie http:// www.aqqoskary.haa.pl

btw. ukazały sie nowe wersje AQQ, pluginu tlen i wielu innych + nowe SDK które umozliwa napisanie pluginów do zewnetrznych sieci. Jabber nadchodzi :D Szczegóły na: http://forum.myportal.cn.net.pl/

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Wrz, 2005 18:00   

Cytat:
W tym roku przewidziane są niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez serwis WapSter oraz forum MyPortal, a także SŁAWA!

cos jak idol? <wybuch smiechu> ja tam jednak pozostane przy konnekcie ... zawsze bylem zwolennikiem undergroundowych alternatywnych rozwiazan :P hehehe

oidnus 
Leniwy Student

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2005 22:45   

Sa dwa genialne komunikatory ktore uzywaja protokolu gg a nazywaja sie EKG2 i Kadu

Pierwszy z nich konsolowy wymiatacz wystaczy tylko mi tylko putty lub jakis inny program do obslugi ssh i juz moge sie laczyc z siecia.

Kadu aktualnie przezemnie uzywany ma malo i male plusy :
1. Brak reklam
2. Wykrywanie osob ktore sie ukrywaja (niestety nie dziala na wszystkich)
3. Wykrywanie kto cie ma na swojej liscie ( fajny wynalazek az bylem w szoku jak sie dowiedzialem kto ma mnie :p )

a gg7 nie zainstaluje tak jak windowsa chyba nigdy w zyciu ( no mozliwe ze zainstaluje jesli ktos mi bedzie placil )

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 01:53   

Jezu, co jest fajnego w tym, że widac kto się ukryw :|
Ludzie, niektórzy cenią sobie prywatność!!
Co innego jak ktoś jest wiecznie ukryty, ale to zawsze sa inne metody niz te rodem z KGB...

Pan satyros 
Devil Worship

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 07:54   

Cytat:
Co innego jak ktoś jest wiecznie ukryty, ale to zawsze sa inne metody niz te rodem z KGB...

A jaka jest ta inna metoda? [; Bo ja oprócz tej, w której można zobaczyć kto się ukrywa nie znam żadnej. Wywąchać, polizać? :P

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 10:25   

Cytat:
Sa dwa genialne komunikatory ktore uzywaja protokolu gg a nazywaja sie EKG2 i Kadu

Prawda to, ale uruchomic Kadu na windozie jest ekstremalnie trudno (choc byli smialkowie ktorzy podolali za pomoca (e)mulatorow :]
Cytat:
Wykrywanie kto cie ma na swojej liscie ( fajny wynalazek az bylem w szoku jak sie dowiedzialem kto ma mnie

Dawnom na pingwinie nie siedzial - az sobie zapuszcze zeby to sprawdzic :D
Cytat:
Wywąchać, polizać? :

Obserwowac zmiany statusow. Np. Konnekt pokaze zmiane statusu z ukryty na niedostepny i odwrotnie nawet jesli user ma ten sam opis lub jego brak :]

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 12:53   

AQQ zreszta tez ma taka mozliwosc. W innej formie, ale zawsze.
Poza tym, zawsze mozna po prostu zapytac....

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 13:43   

Adam napisał/a:

Cytat:
Wykrywanie kto cie ma na swojej liscie ( fajny wynalazek az bylem w szoku jak sie dowiedzialem kto ma mnie

nie chce nic mowic ale ta opcja jest dostepna nawet w zwyklym banalnym power gg :]

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 14:20   

kurna to ja jakis nieswiatowy jestem :P

Korn 
<czajnik>

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 14:24   

ale po co komu ta opcja? Ktos sie ukrywa, bo tak chce a mnie nic do tego. :królik:

Y0G1 
niewidzialny

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 14:26   

czasem to sie przydaje jak trzeba kogoś ścignąć o kaske =)

Korn 
<czajnik>

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 14:28   

znam lepsze sposoby :> :> :>

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 14:29   

To rownie dobrze mozesz zostawic mu wiadomosc o kazdej porze dnia i nocyy.
Btw: to ze ta opcja jest, nie oznacza ze zawsze działa ona poprawnie. Czesto widac kontakty jako ukryte, a ich nie ma naprawde(testowane z kumplami:D)

oidnus 
Leniwy Student

Wysłany: Sro 21 Wrz, 2005 14:31   

Maciek napisał/a:
Adam napisał/a:

Cytat:

nie chce nic mowic ale ta opcja jest dostepna nawet w zwyklym banalnym power gg :]

A skad ja mam wiedziec ze jest jak nie widzialem windowsa juz z 3 miesiece na moim kompie

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Pią 23 Wrz, 2005 10:49   

oidnus napisał/a:
Maciek napisał/a:
Adam napisał/a:

Cytat:

A skad ja mam wiedziec ze jest jak nie widzialem windowsa juz z 3 miesiece na moim kompie

no to juz wiesz :D
chyba tez sie przesiąde, jak tylo Adam wpadnie mi to zrobic bo jestem linuxowym analfabetą :-P :królik:

Korn 
<czajnik>

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005 14:35   

A ja za drugim podejściem przekonałem się do tego AQQ i chyba przy nim zostanę. Wiecie co w nim jest najlepsze? POMOC on-line 24h/7 nie Randall? :lol:

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2005 15:21   

Ja mam dosc... Na szczescie mam tygodniowe wakacje, od pomocy technicznej, for i wszystkiego co z netem i kompem zwiazane :D

ale generalnie tak, moim obowiazkiem jest odpowiadac na pytania dotyczace AQQ ;)

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005 00:50   

heheheh a ja jestem mężczyzną wyzwoloną :-P (od windowsa :lol: ) niestety pozegnalem sie z konnektem na rzecz mniej swojskiego kadu, ale za to cóż za stabilność systemu :D

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Paź, 2005 14:55   

Oconnel napisał/a:
Ok napiszę kilka słów o tym co w AQQ będzie już wkrótce. Pierwsza sprawa to oczywiście emotki przez WWW na które czeka zapewne sporo osób. Panel zarzadząnia jest już na finiszu i wkrótce powinniśmy się nim cieszyć. Kolejna sprawa to VOIP. Chodzi tutaj o rozmowy głosowe które zobaczycie już w najbliższej wersji AQQ. Jakość dźwięku powala, i spokojnie może konkurować ze Skype. Przy tym minimalne wymogi przepustowości łącza są bardzo bardzo niskie Jakie spytacie. Ano takie że szybkość wysyłania to 2 KB/s i szybkość ściągania danych wynosi tyle samo. Czyli spokojnie można gadać nawet na ultra słabym połączeniu (np. modem). Rozmowy w pierwszej fazie nie będą działać jeśli obie strony są za różnymi NATami. Poza tym spox, będzie nawet działać wywołanie osoby za NATem (o ile wywołujący ma publiczne IP). Ponadto, w nowej wersji nie będzie problemów typu : Twoje połączenie P2P zostało przerwane etc. Szykujemy też możliwość transferów plików, zdjęć itd. bez względu na to czy połączenie P2P zostało nawiązane czy też nie. To będzie naprawdę spory krok w przód.

Korn 
<czajnik>

Wysłany: Wto 04 Paź, 2005 15:38   

Dobrze byłoby udoskonalić działające wersje, bo sporawo tych niedociągnięć.

Odpowiedz do tematu