Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikatory
Autor Wiadomość
Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2005 21:53   Komunikatory

Więc: z jakich komunikatorów korzystacie, i dlaczego jeszcze nie jest to AQQ?

Oto info z oficjalnej strony AQQ

Cytat:
>> AQQ daje Ci niesamowite możliwości.
Instalując AQQ nie tracisz znajomych z GG, Tlenu, ICQ czy WP-Kontaktu, zachowujesz swoje numery! Sprawdź co zyskujesz instalując nasz komunikator!

>> Nieograniczony kontakt ze znajomymi!
Dzięki AQQ zyskujesz możliwość kontaktu nie tylko z osobami połączonymi przez AQQ, ale z osobami korzystającymi z innych komunikatorów, takich jak GG, Tlen, ICQ i WP-Kontakt. Jeśli dotychczas korzystałeś np. z GG lub ICQ możesz łatwo importować swoje dotychczasowe kontakty prosto do AQQ. Utrzymuj kontakt ze znajomymi z poza sieci, poprzez SMSy (do każdej sieci GSM w Polsce i wielu na świecie) lub poprzez e-mail. Dzięki syntezie mowy przychodzące wiadomości będzie ci czytał miły, wysokiej jakości głos.

>> Unikalne funkcje multimedialne!
AQQ daję ci ogromne możliwości multimedialne. Możesz przeprowadzać nie tylko rozmowy tekstowe, ale i głosowe, video-konferencje, czaty w sieci AQQ i GG, możesz dołączać do wiadomości tekstowych emotki, tunsy, AQQ posiada wbudowany player Video z edytorem napisów. Zawiera też możliwość czytania przychodzących wiadomości ludzkim głosem. Również każdy film który posiada napisy może być odczytany przez lektora.

>> Wygląd, który możesz modyfikować!
W AQQ możesz zmienić każdą widoczną w programie ikonkę. Dostępne paczki ikonek całkowicie zmienią wygląd programu. Oczywiście są też skórki, całe mnóstwo - które jeszcze bardziej dostosują wygląd AQQ do twoich potrzeb.

>> Inne ciekawe funkcje!
Transfer plików pozwoli ci wymieniać się danymi z twoimi znajomymi. Możesz stworzyć własną wizytówkę zawierającą twoje zdjęcie, które będzie widoczne na liście kontaktów twoich znajomych w sieci AQQ! AQQ posiada też funkcje Vlepek dzięki której możesz szybko wlejać do swojej wiadomości różne, śmieszne teksty.

>> Dodatkowe pluginy!
AQQ posiada mnóstwo ciekawych pluginów takich jak, Player Video, Oragnizer, czy Program TV. Możesz np. zaznaczyć swoje ulubione pozycje w programie TV a dzięki Organizerowi AQQ przypomni ci o nich o odpowiedniej porze. Video Player posiada lektora, playlistę, edytor napisów, wyszukiwarkę napisów do filmów oraz tekstów piosnek. Możesz też stworzyć prosto własny plugin.

>> Jeszcze więcej AQQ!
Nie sposób wymienić wszystkich zalet AQQ. Najlepiej samemu zainstalować nasz komunikator i samemu przekonać się o jego wartości. Pamiętajcie, AQQ jest całkowicie darmowe!

Na początku program moze sie wydawac trudny w obsłudze, zwłaszcza osobom korzystającym z gadu-padu, ale jesli poswieci sie troche czasu i checi, to zakochacie sie w tym programie.

od siebie polece wersje mniej oficjalna instalki. Jeśli ktoś ma pytania, chętnie pomogę

AQQ: 2626094
Tlen: medalik85

Lojalnie uprzedzam, że na gg nie rozmawiam

macus 
doktor wszechnauk

Wysłany: Wto 21 Cze, 2005 22:20   

Ja korzystam z Miranda IM. Bardzo fajny multikomunikator, bardzo rozszerzalny (dużo pluginów). Mam pod niego podłączony gg, tlen, jabber'a, kanały rss, pogodę i wiele innych rzeczy. Naprawdę polecam: www.miranda.kom.pl

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Cze, 2005 22:28   

Ale Miranda nie jest Polska :P
wiem, czepiam sie teraz ;)
AQQ ma tylko jedną poważna wadę w stosunku do Mirandy: nie ma jabbera w czystej postaci, trzeba kombinować i łączyć się przez WPK

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 09:08   

www.konnekt.info - polski, open source, najlepszy :D

macus 
doktor wszechnauk

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 09:50   

Konnekt'a testowałem i jest nawet niezły, ale ma mniej pluginów niż mirka i na moim komputerze coś nie do ko?ca chciał działać (co jakiś czas zaliczał zwieszkę ;) ).

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 11:10   

AQQ nie ma yahoo i AIM z opcji konnekta :-P

A oto wypowiedz z innego forum, gdzie umieściłem ten temat:

ludwikc napisał/a:

Każdy komunikator ma wiele wad, ale ja wymienie tylko po jednej...
GG: posiada wiele błędów bezpiecze?stwa i niedociągnięć.
Tlen: komunikuje się TYLKO z dwiema sieciami.
WPK: Często zawiesza połączenie - nie mozna dobrac odpowiedniego serwera.

?adnen, powtarzam ?ADEN z nich nie dysponuje takimi funkcjami jak AQQ - prawdziwy multikomunikator.

Czy GG Cie nie wkurza? ktos np. napisze sobie linka w opisie i zeby go sprawdzic
musisz wszystko przepisywac?

---> W AQQ wystarczy kliknąć na opis kontaktu a link otworzy się w Twojej przeglądarce!!

Czy tlen Cie nie wkurza? chcesz sobie porozmawiac z przyjaciółmi ze Stanów czy Europy Zachodzniej, a Tlen nie oferuje Ci komunikacji z siecia ICQ?

---> AQQ prowadzi obsługę sieci takich jak: AQQ, Gadu-Gadu, Tlen, WPKontakt i ICQ!!

Czy ICQ Cie nie wkurza? Bardzo obciaza RAM i nie łączy z ?ADN? polska siecią?

---> AQQ jest bardzo małym i zgrabnym programikiem, ale o OGROMNEJ mocy!!

ZAINSTALUJ AQQ JU? TERAZ!!

m.in.:
[+] :Funkcja kolorowych opisów na liście kontaktów!
[+] :Dodana obsługa otwierania adresów WWW znajdujących się w statusach użytkowników.
[+] :Funkcja emotek opisowych! (Emotka znajduje się w statusie na liście kontaktów!)

Zaden multikomunikator nie jest tak przyjazny i nie daje tyle satysfakcj z jego użytkowania!

macus 
doktor wszechnauk

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 11:19   

ludwikc napisał/a:

Tlen: komunikuje się TYLKO z dwiema sieciami.

Dementuję. ;) Widziałem plugin do tlen'a obsługujący jabber'a.

Futbolowa
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 14:28   

Cytat:
Czy GG Cie nie wkurza? ktos np. napisze sobie linka w opisie i zeby go sprawdzic

Z tym się nie zgadzam :P Naciskasz prawym i masz 'idź do strony w opisie' :D
Ja używam GG, bo jestem prostą kobietą i w ogóle mało go używam, więc więcej fukncji mi nie potrzeba.

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 17:01   

futbolowa napisał/a:

Z tym się nie zgadzam :P Naciskasz prawym i masz 'idź do strony w opisie' :D

To tylko w nowej wersji jest, a wielu prostych userow po prostu nie sciagnelo najnowszej wersji.

Poza tym korzystajac tylko z gg automatycznie odcinasz sie od swiata. Masz mniejsze mozliwosci komunikacyjne.
No i co jak Ci gg padnie? Ja mam wtedy AQQ, ICQ, Tlena, a Ty? :-P

Adam
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 17:48   

AQQ jest komercyjny tak jak i pozostale tu omawiane, dlatego bede trwal przy konnekcie ktorego wad jeszcze nie zauwazylem :]

Futbolowa
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 17:52   

Cytat:
Poza tym korzystajac tylko z gg automatycznie odcinasz sie od swiata. Masz mniejsze mozliwosci komunikacyjne.
No i co jak Ci gg padnie? Ja mam wtedy AQQ, ICQ, Tlena, a Ty?

Mam jeszcze tlena ściągniętego, ale nie korzystam.
A po co mi większe możliwości :-P Tyle co mam, w zupełności mi wystarcza ;) [mówiłam, żem prosta kobieta :-P ].[/quote]

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 18:03   

Adam napisał/a:
AQQ jest komercyjny tak jak i pozostale tu omawiane, dlatego bede trwal przy konnekcie ktorego wad jeszcze nie zauwazylem :]

mhm, tlen tez jest komercyjny, miranda tez :P

KOLIBEREK 
po prostu ptak ;-p

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 19:50   

ja próbowałam się przestawić na AQQ za namowami Randalla ale powiem wam że wytrzymałam 3 dni i wróciłam do starego poczciwego gg bo nie lubie zmieniać swoich przyzwyczaje? :lol:

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2005 19:53   

Smutna prawda jest taka, ze wtedy była dostepna tylko wersja 1.2.X teraz jest 1.3.x i wszystko wyglada inaczej niz wtedy ;-P

bloody_angel 

Wysłany: Czw 04 Sie, 2005 19:18   

Trzeba przyznać, że to małe aqq ma same zalety :) Cieszę się, że gg (w dziwnych okolicznościach :| ) przestało mi działać i zaczęłam korzystać z aqq - już nie wrócę do gadu :D

myszka 

Wysłany: Pią 05 Sie, 2005 18:50   

mam ściągnięte gg, tlena i AQQ ale najczęściej kożystam z gg bo jest wygodne

sabasios 

Wysłany: Pią 05 Sie, 2005 19:25   

ja korzystam z tlena, tam mam GG i mejla :lol:

ANUSIA:)) 

Wysłany: Sob 06 Sie, 2005 01:06   

Ja uzywam gg, tlen byl zbyt skomplikowany :D Prosze zostawić to bez komentarza :o ;p

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 01:46   

Cytat:

wielkie LOL dla tego kto wymyslale tego sponsorowanego posta, przypomina mi to reklemy tv marketu gdzie najpierw na czarnobiałym filmie pani nie umie pokroić marchewki bez złamania noża a następnie na kolorowym tnie żelbeton aż miło patrzeć nowym supernożem Mega Hyper Knife®™
sam uzywam konnekta a uzywam jedynie konta na gadu bo ani na icq ani na jabberze ani na innych shitach nie mam a tlena nie uzywam TYLKO I WYLACZNIE dlatego ze potrzebuje konta pocztowego na o2 a ja nie mam zamiaru przestawiac sie na tlen tylko i wylacznie dlatego ze chce sobie pogadac na nim zwlaszcza ze jestem bardzo zadowolony z mojego obecnego maila a i tak 100% moich znajomych uzywa gadu-gadu. zresztą jak mi siądzie gadu to jest jeszcze telefon i...NOGI panowie ruszcie tyłki :D a AQQ ma już na pierwszy rzut oka bardzo poważną wade (podobnie jak i gg) ma totalnie wiejską i mega niewyjściową nazwe :D

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 01:49   

Maciek napisał/a:
AQQ ma już na pierwszy rzut oka bardzo poważną wade (podobnie jak i gg) ma totalnie wiejską i mega niewyjściową nazwe :D

buahahhahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahhahahahahahah

no to gratki dla Ciebie, jak sie kierujesz nazwą przy wybieraniu programu to dobrze o Tobie nie świadczy. Współczuje Ci.

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 02:01   

to był tzw dżołk jakby ktoś nie zauwazyl blink
ale tak po prawdzie to ciekaw jestem kto te nazwy wymyśla

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 02:11   

poznałbyś historie AQQ to byś sie dowiedział ;)
nazwę w obecnej wersji (przekształcenie z Akuku) wymysliły marketingowe spece by Wapster.pl

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 02:16   

heh narazie nie planuje zmiany komunikatora ani poznawać historii innych, wade z nazwą przytoczyłem bo jest to jedyna jaką narazie znam, nigdy nie uzywalem tego komunikatora i chyba nie bede zwlaszcza ze jestem przywiazany do mojego dosyc sporego archiwum ktore konnekt zapisuje w dosyc osobliwym formacie i nie sądze by dało się przeniesc do aqq.

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 02:18   

To mogę Ci zagwarantować, że jeszcze się nie da :)
Ale juz wczoraj ukazał się nowa wersja AQQ (Beta) i widac już spore zmiany w archiwum, a i mówi się nieoficjalnie o mozliwości importu archiwów w niedalekiej przyszłości :)

Maciek 
I'mperfect

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005 02:30   

no wlasnie w konnekcie sie dalo, dlatego odwazylem sie opuscic sekte gadu gadu
chyba nie mam co robic...jest 2.30 a ja kluce sie z moderatorem o wyzszosci komunikatorow lol ide spac, jutro ciezki dzien :D

Julie 

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2005 11:37   

Ja niedawno przerzuciłam się z GG na AQQ.
I jakoś sama nie wiem... Na razie AQQ dobrze się spisuje :) .

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2005 12:15   

:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa:

:piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

Gratulujacje, dokonałaś słusznego wyboru :)

homerstory 

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2005 13:58   

A mnie tam aqq wkurza :) Jak wlacze aqq i ktos cos do mnie napisze to nei wiem czy wczesniej napisal czy teraz bo godzina przyjscia wiadomosci jest rowna tej co wlacze aqq i do tego jeszcze jak ktos do mnie pisze to mi wsykakuje tam cala poprzednia rozmowa :) hehe nie podoba mnie sie to :) ale tak aqq nawet fajne :D

Randall_Memphis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2005 14:27   

Możesz to zmienić:
1) musisz wyedytowac styl okna rozmowy z którego korzystasz (poza default) i zmienic parametr [date] na [realdate] albo wybrac jakis styl który ma to juz w sobie :)
2)ustawienia=>automatyka=>zakres wiadomosci ma obejmowac i zmieniasz co potrzeba :)

Sova
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Wrz, 2005 15:00   

A ja tam przesiadłem się na gg 7.0 oficjalną wersję i nie mam zastrzeże?. Kto ma mnie złapac ten złapie a kombinowanie z innymi komunikatorami to tylko strata czasu :D

Odpowiedz do tematu