Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! Liceum.
Autor Wiadomość
Hell-12 

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009 18:37   POMOCY! Liceum.

Witam.

Od czego by tu zaczac... hmm...
W tym roku koncze gimnazjum. Moje oceny na polrocze to sześć 6-tek, pięć 5-tek, jedna 4+, dlatego postanowilem: LO. Jestem zamiejscowy, mianowicie z Lelowa. Planuje wybrac liceum z internatem lub takowym w poblizu. Przedmioty, w ktorych pewniej sie czuje to: matma, chemia, biologia, angielski, natomiast nie cierpię polskiego, historii, WOSu, wiec profil humanistyczny odpada [choc polskiego i historii nie unikne ;(]. gimnazjum katolickie Częstochowa okólna , Katolickie Liceum i Gimnazjum w Częstochowie

Jezeli chodzi o szkołę to szukam takiej z:
-dobrą atmosferą
-poziomem takim, zeby nie byl niski, aczkolwiek by tez nie trzeba bylo bardzo duzo kuc [tutaj chyba eliminuje Norwida?]
-tzw. "ludzkimi" nauczycielami
-zeby nie znajdowala sie zbyt daleko od internatu, w ktorym "zamieszkam".

Jezeli mowa o internacie to preferowalbym taki:
-w poblizu szkoly, do ktorej chodze
-zeby byla tam mozliwosc nauki, nie ciagłe czy tez czeste imprezy.
-zeby nikt za bardzo nie 'kozaczył'.

Moje typy...
Wstepnie sie za tym rozgladalem, ale strony szkol moga nie odzwierciedlac faktow, rzadko jest tam napisane o klimacie, charakterze nauczycieli, atmosferze w internacie i ogolnie o internatach. Dlatego potrzebuje waszej, niezwykle dla mnie cennej, porady.
Efektem moich wstepnych ustalen sa:
-LO Kopernika
-LO Traugutta

-Jestem takze w pelni otwarty na wszelkie propozycje innych LO.

Podsumowujac
-Prosze o uwzglednienie moich 'zainteresowan' oraz wynikow i porade, do ktorej szkoly moglbym pojsc.
-Prosze o krotka charakterystyke Kopernika, Traugutta (ew. podobnych szkol) pod katem: atmosfery wsrod uczniow, charakteru nauczycieli, internatu [nalezacego do szkoly lub pobliskiego (tak ogolnie, czy jest i gdzie)]

Pozdrawiam i prosze o pomoc.
Mateusz.

[ Dodano: Pią 30 Sty, 2009 10:59 ]
Odswieżam.

Prosze o pomoc

skowron15 

Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 18:43   

Jeżeli chodzi o te dwie szkoły to bym wybrał Traugutta.Słyszałem że bardzo dobra szkoła i ogólnie świetny klimat.Kopernik hmmm nie wiem nie mam pojęcia słyszałem że też Lajcik.Osobiście bym polecał Traugutta (nie,nie myśl że tam chodzę )

Hell-12 

Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 22:34   

Dzieki.
Wlasnie mam watpliwosc, bo obydwie szkoly sa dobre.

Prosze was o dalsze porady, takze dotyczace internatu w poblizu tychze dwoch szkol.

Nagradzam plusami [pomógł]

[ Dodano: Sob 31 Sty, 2009 23:13 ]
Odświeżam.

Monicca 
Profesjonalistka...

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Czw 05 Lut, 2009 21:03   

Nie pomogę w kwestii wyboru internatu. Znam jedynie ten na Legionów, ponieważ mieszkam w pobliżu. Można go wręcz polecić, chociaż z wyglądu nie jest może szczytem marze?. Masz z niego łatwe połączenie ze szkołami (nr 11 jedzie pod sam Kopernik, a 13 zatrzymuje się obok Traugutta). ?adnych innych informacji nie posiadam.

Co do liceum nie będzie dziwne, gdy polecę Kopernika. Jestem jego absolwentką, a lata w liceum wspominam jako najlepsze w moim życiu. Atmosfera niesamowita, nauczyciele kompetentni (oczywiście trafiają się wyjątki), a przede wszystkim naprawdę wyrozumiali. Klimat bardzo pozytywny. Szkoła dobrze przygotowuje pod względem matury. Jednym słowem nie znajduje zbyt wielu minusów i nie żałuję swojej decyzji.

Co do Traugutta oczywiście poziom wysoki, ale słyszałam (TYLKO słyszałam), że to tzn. szkoła dla ''snobów''. Kilka znajomych w pewnym sensie potwierdza moje przypuszczenia. Ponadto znam co najmniej dwa przypadki, kiedy osoby dostały się tam ''po znajomości''. Może sytuacja się zmieniła, ale co było to było.

I nie piszę tego dlatego, że ko?czyłam Kopernika. Po prostu takie jest moje zdanie. I wolałabym wybierać między Kopernikiem, a Sienkiewiczem. A w zasadzie nie wybierałabym pomiędzy żadnymi szkołami tylko od razu wybrała VII LO :]

Pozdro i daj znać co zdecydujesz ;)

Aaach. Taka mała wzmianka. Z mojego rocznika, do mojej klasy, po pierwszym półroczu przepisały się dwie osoby z Traugutta właśnie. Tzn jedna na pewno, drugiej teraz nie jestem pewna. Natomiast od nas nikt nie uciekł ;)

Oczaruj mnie i pozwól rozpłynąć się w swym pocałunku..

Hell-12 

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 19:23   

Sorki za dluzsza nieobecnosc, ale internet mnie tymczasowo opuscil -.-

Niedawno doszly mnie sluchy co do tego, ze Kopernik nie nadaza z materialem. Kolezanka z Bieganskiego mowila ze sa kilka rozdialow dalej z paru przedmiotow.

Szeli 
Bartender =)

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009 20:01   

Jak internat to przede wszystkim w Słowaku, ewentualnie naprzeciwko Kopernika, ale będzie dalej wtedy.

Słodko - gorzki smak każdej chwili poznać.

Nie chciałbym tak po prostu przeminąć.

?ycie to podróż, nie dom.

Hell-12 

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009 18:43   

T wg. waszego osobistego rankingu internatow w Czestochowie ktore stoja najwyzej?

I co z tym 'spowolnionym' przerobem materialu w Koperniku?

Kudłacz 

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009 12:28   

nie wiem, dla mnie cos takiego to po prostu (przepraszam za wyrażenie) pieprzenie o durnotach. Spowolniony materiał? A może tam po prostu lecą z materiałem w ręce z kalendarzykiem, zeby tylko wyrobić się do czerwca, chociaż 3/4 uczniów nie będzie mieć pojęcia na dany temat. Ja czegoś takiego nie odczuwam, nie mam jakichś braków, rozumiem wszystko co nauczyciele mi przekazują. Jeszcze raz powtarzam - każda szkoła ma ten sam materiał, więc w kazdej szkole nauczą cię tego samego. Przynajmniej będą próbować. Reszta tak naprawde zalezy od twojej (wyłącznie!) pracy. Czy to będzie ZST, Norwid, ?eromski, nie ważne. Tyle w temacie.

Monicca 
Profesjonalistka...

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sro 25 Lut, 2009 20:56   

Dokładnie. Spowolniony materiał? Śmiech na sali. To, że w danym czasie jedna szkoła przerabia średniowiecze, a druga renesans nic nie znaczy. Zakres jest taki sam i możesz być pewien, że wszystko będzie zrealizowane. Czasami uczniowie wymagają więcej czasu na dany materiał, ale wszystko jest systematycznie nadrabiane.
Ponadto myślę, że takie głupoty wymyślają ludzie z innych szkół. No bo skąd oni mają to wiedzieć? Ja zawsze będę powtarzać, że nie żałuję wyboru i w tym LO spędziłam najlepsze lata. :)

Oczaruj mnie i pozwól rozpłynąć się w swym pocałunku..

Rafał 

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 15:18   

Witam.
Hell-12 napisał/a:
W tym roku koncze gimnazjum. Moje oceny na polrocze to sześć 6-tek, pięć 5-tek, jedna 4+, dlatego postanowilem: LO. Jestem zamiejscowy, mianowicie z Lelowa. Planuje wybrac liceum z internatem lub takowym w poblizu. Przedmioty, w ktorych pewniej sie czuje to: matma, chemia, biologia, angielski, natomiast nie cierpię polskiego, historii, WOSu, wiec profil humanistyczny odpada [choc polskiego i historii nie unikne ;(].

W Traugucie nie ma klasy, która wszystkie wymienione przez Ciebie przedmioty realizowałaby w zakresie rozszerzonym. Będą dwie klasy „przyrodnicze” (rozszerzona biologia, chemia i fizyka), klasa ekonomiczna (rozszerzone matematyka i geografia), klasa politechniczna (matematyka i fizyka). Z takimi ocenami jakie masz, dostaniesz się i tu i tu (oczywiście, musisz minimum w stopniu przyzwoitym napisać egzaminy).

Hell-12 napisał/a:
Wstepnie sie za tym rozgladalem, ale strony szkol moga nie odzwierciedlac faktow, rzadko jest tam napisane o klimacie, charakterze nauczycieli, atmosferze w internacie i ogolnie o internatach.

Co innego jest na stronach szkół, jeśli nie fakty? Informacje o tym, co w szkole właśnie się dzieje. Zachęcam Cię do poświęcenia czasu i przejrzenia szkolnych stron, przyjrzenia się właśnie temu, co w ciągu roku w szkole jest organizowane. Na podstawie tego będziesz mógł wyciągnąć już pewne wnioski, co do panującego tam klimatu (ile i co dzieję się poza lekcjami).
Przy okazji - trudno chyba oczekiwać, żeby na oficjalnych stronach szkół opisywano (oceniano?) nauczycieli. A jeśli już ktoś miałby się o to pokusić, to wiadomo, że będą to same superlatywy, a więc informacje niepełne.

18 kwietnia (w sobotę) w Traugucie będzie dzie? otwarty. Przyjdź i przekonaj się, jaka jest atmosfera w II LO. Będziesz miał okazję porozmawiać z uczniami, o wszystko ich wypytać.
Co do internatu – możesz sobie wybrać dowolny: przy Słowackim, TZN-ie (te 2 są najbliżej szkoły) czy przy Koperniku.

Monicca napisał/a:
Co do Traugutta oczywiście poziom wysoki, ale słyszałam (TYLKO słyszałam), że to tzn. szkoła dla ''snobów''. Kilka znajomych w pewnym sensie potwierdza moje przypuszczenia. Ponadto znam co najmniej dwa przypadki, kiedy osoby dostały się tam ''po znajomości''. Może sytuacja się zmieniła, ale co było to było.

Ja słyszałem, że… „Kopernik była kobietą”.
A tak bez złośliwości – nie chodzę do Kopernika (a do Traugutta), wiec się nie wypowiadam na temat tej szkoły, bo jej nie znam, a powtarzać plotek nie chcę.

Monicca napisał/a:
Aaach. Taka mała wzmianka. Z mojego rocznika, do mojej klasy, po pierwszym półroczu przepisały się dwie osoby z Traugutta właśnie. Tzn jedna na pewno, drugiej teraz nie jestem pewna. Natomiast od nas nikt nie uciekł ;)

Przykro mi, mylisz się. „Uciekły” dwie dziewczyny. Obecnie są w Ia.
Pozdrawiam.

Hell-12 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009 12:26   

@Rafał:
I.Czy jesteś zadowolony z własnego wyboru?
II.Co w twoim LO coś jest (ewentualnie) tak, że mogłoby być lepiej?
III.Ile jest godzin historii i polskiego w tygodniu? :P

Odpowiedz mi proszę.

18 kwietnia są chyba dni otwarte takze w Norwidzie. Prawdopodobnie zajrzę do Traugutta i Norwida.

Czy ktoś wie: Kiedy są/były dni otwarte w Koperniku?

Rafał 

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009 22:33   

Hell-12 napisał/a:
I.Czy jesteś zadowolony z własnego wyboru?

Zdecydowanie tak.
Hell-12 napisał/a:
II.Co w twoim LO coś jest (ewentualnie) tak, że mogłoby być lepiej?

W każdej szkole jest coś, co można by poprawić. Jak dla mnie w szkole jest trochę za ciasno (wąskie klatki schodowe). Szkoła podobno była projektowana na 300-400 uczniów. Jest ponad 600.
Hell-12 napisał/a:
III.Ile jest godzin historii i polskiego w tygodniu? :P

W każdym ogólniaku w Polsce masz: j. polski - 5 godz. tygodniowo w klasie I i II oraz 4 w klasie III. Mogą być drobne różnice, nie mniej w ciągu 3 lat nauki w ogólniaku musisz mieć 14 godz. polskiego
Jeśli to jest tzw. "profil humanistyczny" liczba godzin rośnie (tu w różnych szkołach może być różnie).
Historia: po 2 godziny w klasie I i II oraz 1 godz. w klasie III. (Tutaj ta sama uwaga, co przy j. polskim).
Hell-12 napisał/a:
Czy ktoś wie: Kiedy są/były dni otwarte w Koperniku?

A na stronę Kopernika wejść i sprawdzić to Ci się już nie chce? Eh...

Były 9 marca br. w godz. 9:00 - 14:00

Hell-12 

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009 16:57   

Odświeżam.

Chyba już wybrałem. Mianowicie:
1. Traugutt
2. Norwid
3. ???

Jak widzicie, nie wiem jaką szkołę wybrać jako trzecią, awarwyjną. Niektórzy powiedzą: "Kopernika wybierz", ale ma to być szkoła, do której zostanę przyjęty na pewno. Powiedzmy, że z egzaminów będzie coś koło 90 pkt, dodajmy do tego 4 szóstki z ocen kwalifikowanych (tj. 4x 18pkt), +5 pkt za pasek, +15 za finał konkursu kuratorium.
Mamy razem [oszacujmy] ok.182 /200 pkt

Ale zawsze mogą znaleźć się lepsi w szkole pierwszego wyboru, jak i drugiego. Dlatego chciałbym miec szkołę "pewniaka" na trzecim miejscu, gdzie zostanę przyjęty mając sporo mniej niz te przewidywane 182 pkt.

Zwracam się do Was z prośbą o poradę: jaką szkołę wybrać jako ostatnią? Proszę, abyście uwzględnili to, iż wybieram się do Internatu przy LO Slowackiego, stąd proponowana szkoła winna być w 'znośnej' odleglosci od internatu :P .

btw.. Punkty "Pomógł" do poprzednich postów zostały rozdane.

Rafał 

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009 20:22   

Mając 182 punkty dostaniesz się do każdej szkoły w Częstochowie i będzie to klasa pierwszego wyboru.
?e tak będzie, mogę się założyć o co chcesz :D
Jeśli koniecznie oczekujesz porady, to w ub. roku w "środku stawki" były:
Biega?ski - 112
Mickiewicz - 109
Słowacki - 102
Dąbrowski - 100
Pzdr.

Hell-12 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009 21:29   

Dobrze... najprawdopodobniej jako szkołę III wyboru zaznaczę Slowackiego. Jezelibym został przyjety do ich internatu, a do dwoch poprzednich szkol bym sie nie zalapal, to, gdyby udalo sie zalapac do I LO, miałbym do niego wybitnie blisko :)
Martwia mnie tylko te ich 'zerowki'. Mam nadzieje, ze w Traugucie, do którego mam nadzieję być zrekrutowanym, nie ma czegos takiego i że nie będe musiał uczeszczac na zerowe lekcje do I LO, poniewaz będę w szkole I lub II wyboru :P

Gorzej, jak nie załapę sie do żadnej :D Wtedy juz chyba nie będę wiedział czy się śmiać, płakać, czy jedno i drugie. Jezeliby jednak - moze potem znajdzie sie gdzies jakies wolne miejsce :P
...w gospodzie

Rafał 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009 21:55   

Widzę, że lubisz martwić się "na zapas". Napisałem Ci, że z taką liczba punktów dostaniesz do I klasy, jaką wybierzesz w każdej szkole w Częstochowie.
Zakładamy się?

evermind 
hardcore christian

Wysłany: Sro 06 Maj, 2009 14:09   

Polecam Katolickie LO przy ul. Okólnej :)

Hell-12 

Wysłany: Sro 06 Maj, 2009 22:27   

Jednakże czy Katolickie na Okólnej nie jest płatne?

evermind 
hardcore christian

Wysłany: Wto 12 Maj, 2009 17:28   

Istnieje możliwość uczęszczania do tej szkoły na zasadach ucznia szkoły publicznej, tj. bezpłatnie. Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie :)

Wiśnia 
Jest jak jest i tak

Wysłany: Sob 23 Maj, 2009 22:19   

ooo jak milo :D ja mam podobne plany co do wyboru internatu i szkoly :P Jednakze mam takie zamiary:
po pierwzse Norwid
po drugie Sienkiewisz
po trzecie (chyba) Slowacki :)
Wiec jesli moge zapytac na jaki profil sie wybierasz? :P

kewcyn
ortodoxyjny ateista

Wysłany: Nie 24 Maj, 2009 01:26   

a ja zapraszam do zlotego potoku do szafera :D kierunki niebyt ciekawe (imo) ale zabawy co nie miara :D

zimo 

Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017 00:27   

Dobre liceum to podstawa. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć lepszy start. Szkoły Edukacji Innowacyjnej mają ciekawą ofertę. Nowatorskie metody nauczania pozytywne wpływają na uczniów. Jest to bezpieczna szkoła, która uczy kreatywności.

Odpowiedz do tematu