Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Gimnazjum
Autor Wiadomość
ZPiT Częstochowa
Jamajka

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 14:26   Gimnazjum

Gimnazjum... każdy ma inne zdanie... a co powiecie o naszych częstcohowskich gimnazjach? Ciągle piszą w gazetach co to nasze gimnazjalistki nie wymyślą... lub gimnazjaliści... Czasami nawet jest problem z nauczycielami, którzy nie panują nad sobą a po zwolnieniu trafiają do zakładu zamkniętego... Często traktują jak zwierzęta... ogolnie jak ktoś nie był w zoo to zapraszam do gimnazjum... :? :?

Futbolowa
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 14:42   

Moim zdaniem gimnazjum to najgorszy wymysł wszelakich ministrów edukacji. Ośmiletnia podstawówka i czteroletnie liceum to o wiele lepsze rozwiązanie. Trzy lata w gimnazjum uważam za zmarnowane. Powtarzaliśmy to, co przerabialiśmy w podstawówce, po to, by znów przerobić to w liceum. Nie mówiąc już o tym, że nie stawiali nam tam praktycznie żadnych wymaga? - ot, takie trzy lata totalnego luzu.

Moje gimnazjum to najgorsze miejsce na ziemi. Zaczynając od nienormalnej dyrektorki, poprzez miernych nauczycieli, a ko?cząc na szturchniętych woźnych. Gdy pojawiają się tam absolwenci, wzywają policję :rotfl: A mnie chcieli wyrzucić za to, że moje logo na komórce przedstawiało liść marihuany :rotfl: Pani dyrektor straszyła mnie policją, bo po jedną pannę z mojej klasy przyszli koledzy pod szkołę, a ona zaczęła opowiadać historie o tym, że ją prześladują... Do dziś nie wiem, jaki miałam z nimi związek, ale to nic :D Ksiądz z przyszkolnej parafii przeciorał mojego kolegę po podłodze :rotfl: Wychowawczyni usprawiedliwiała nam wagary, w obawie przed dyrektorką :rotfl: W ogóle tam parodia, parodię poganiała. Cieszę się, że już nie mam styczności z tą szkołą, bo naprawdę szło tam zwariować.

ZPiT Częstochowa
Jamajka

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 15:32   

U mnie w szkole nauczyciele to rodzina dyrekcji. W dodatku wszyscy nauczysiele mają cie w dupie, a zauważają cie tylko wtedy kiedy zrobisz coś poważnego. Ze szkoły w każdj chwili można wyjść i wejsc, nawet nieznajome osoby. Po szkole chodzi banda pustaków czyli chlopakow i dziewczyn ktore pija, pala, cpaja bez umiaru. Ostatnio nawet napisali o tych dziewczynach w gazecie. W szkole ukradły swojej kolezance klucze do domu, a potem kiedy wiedzialy że dom jest pusty wkradły sie tam. Ich ogolnym zamierzeniem byly pieniądze, które tata przesyłał z Angli jednak ukradły tylko papierosy i szkatułkę z biżuterią. Na ważdej przerwie widać ich pzed szkołą z papierosem. Czasami nawet w butekce po "Krzysiu" mają wodkę. Wiekszaść tych pustaków mieli już wywalić ale na nastepny dzien przychodziły mamy i upraszały dyrekcję. Jedyne co to pociesza mnie nasza kochana woźna :)

Bartuś
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 19:06   

Gimnazja to więcej złego niż dobrego. Zastanawiałem się i to długo po co powstały gimnazja i nie widzę ani jednego sensownego powodu który by przemawiał za powstaniem tej oto szkoły. Ktoś powie że to jest etap przejściowy między podstawówką a liceum, ee ale po co, komu przeszkadzał poprzedni system ? Po co były zmiany ? Komuś zależało na tym żeby dać nauczycielom pracę ? Może i tak ale jakim kosztem. Widzimy co się dzieje w gimnazjach. Uczniowie robią co chcą, gorzej niż na ulicy. Mam nadzieje że szybko to zostanie zlikwidowane i nie uczniowie nie będą narażani na niepotrzebny stres, wyzwiska i inne incydenty osób które się tam znalazły z przymusu.

Monicca 
Profesjonalistka...

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 21:32   

Nie widzę sensu z punktu edukacji. Zupełne zmarnowanie trzech lat nauki. To co było w programie czterech lat liceum teraz mieści się w trzech latach, a gimnazjum traktuje się jak szybka powtórkę z podstawówki. Właściwie to długą powtórkę, bo trzyletnią :P

Jeśli chodzi o szkołę tak po prostu to nauczyciele sympatyczni, chociaż nie każdy posiadał odpowiednie kwalifikacje. Większość nadawała się do przedszkola :)

Atmosfera? A co może powiedzieć osoba, której klasa liczyła 15 osób w tym połowa to osoby nie uczęszczające do szkoły ('dzieci' z PO). Mimo to poznałam parę interesujących osób, z którymi do dziś utrzymuję kontakt. Raczej miło wspominam okres gimnazjum, choć chyba nie zauważyłabym, gdyby go jednak nie było w moim życiu..

Oczaruj mnie i pozwól rozpłynąć się w swym pocałunku..

... Marcin ...
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007 23:56   

Dla mnie też była to strata czasu... ciągłe powtórki i praktycznie ten sam materiał co w szkołach średnich... niepotrzebny stres... Gimnazjum powinno wprowadzać do poważnej nauki, a nie ciągnąć ten sam materiał co w liceach... albo przynajmniej rozwijać to co łatwiejsze, by potem nie trzeba było w ciągu trzech lat na maturę czytać 40 lektur... i znać je trochę... chociaż po fragmentach...

ZPiT Częstochowa
Jamajka

Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 14:26   

Może jeszcze stwożenie gimnazjum jakotako nie było złe... bo oddzielenie tych statszych od tych młodszym na coś sie tam przydalo... Ale nie rozumiem po co włąśnie powtarzać materiał? Ja rozumiem są tacy co sie nie przyjładają ale po co mieszać w głowie tym co jednak cos wchodzi? W ko?cu z tych wszystkich powtórek robi sie wielka miesznina a z gimnazjum wychodzi sie tylko żeby wyjść lub napisać test gimnazjalny... Troche tu pojawia sie Giertych... który robi jeszcze wieksze zamieszanie :? niewiadomo po co :? niech zacznie myśleć w drugą strone to może wymysli cos dobrego, i wszyscy będa sie cieszyć ... :mrgreen:

[ Dodano: Czw 15 Lut, 2007 14:10 ]
Zatwierdzono... że od 1 września pojawią się mundurki w każdej szkole (gimnazjum) Hah... beznadzieja! :mrgreen:

[ Dodano: Czw 15 Lut, 2007 14:13 ]
aa... i zakaz komorek tez :?

Maciat 
<<:P>>

Wysłany: Pon 28 Maj, 2007 14:41   

ZPiT Częstochowa napisał/a:
Może jeszcze stwożenie gimnazjum jako tako nie było złe... bo oddzielenie tych starszych od tych młodszym na coś się tam przydało...
Z tym się zgodzę bo dzieci z młodszych klasach pewnie troszke na tym cierpiały a co do mundurków wsunie to też nie jest taki najgorszy pomysł (łatwo mi się to mówi bo ja ich nie będę musiał nosić chociaż kto wie co pan giertych jeszcze wymyśli. A telefony już są niby zakazane ale kto tego przestrzega ten przestrzega

Odpowiedz do tematu