Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet Explorer 8 w 2008 roku ?
Autor Wiadomość
PeterD
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Maj, 2007 12:26   Internet Explorer 8 w 2008 roku ?

Po niemal sześcioletnim okresie panowania przeglądarki Internet Explorer 6, dość zaskakująca jest wiadomość, że Microsoft planuje wprowadzić następcę IE7 już po dwóch latach. Jak donosi francuski Clubic, gigant z Redmond pod koniec 2008 roku wyda kolejną odsłonę swojej przeglądarki.

Jak się spekuluje, decyzja ta została wymuszona ostrą konkurencją Mozilli i jej FireFoxa. Dodatkowo już w lipcu tego roku ma się ukazać w sieci wersja Beta Firefox 3, która ma stać się zarówno bardziej rozbudowana, bezpieczna i intuicyjnie prosta za razem. Microsoft nie pozostanie dłużny i już zapowiada w nowej przeglądarce nowy standard CSS 2.1, asynchroniczne technologie typu AJAX i poprawę zarządzania strumieniami RSS.

(źródło: Clubic)

Do mnie jakoś to nie przemawia, do ko?ca 2008 wyjdzie pewnie FireFox 4, a dla mnie IE zawsze będzie chłamem, IE7 wyszło i co? kolejny niewypał same dziury i błedy oraz ciągłe poprawki :rotfl: :)

Priamo 
Destination

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007 07:48   

PeterD napisał/a:
uż zapowiada w nowej przeglądarce nowy standard CSS 2.1,

brawo!!!!
zwlaszcza ze od kilku lat mamy css3 <lol>

... Marcin ...
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007 17:29   

PeterD napisał/a:
Do mnie jakoś to nie przemawia, do ko?ca 2008 wyjdzie pewnie FireFox 4, a dla mnie IE zawsze będzie chłamem, IE7 wyszło i co? kolejny niewypał same dziury i błedy oraz ciągłe poprawki

Nie tylko o to chodzi, bo żadna przeglądarka nie jest doskonała, ja bym się tu raczej skupił na szybkości wczytywania stron... przy moim łączu 256 Mb w IE& onet wchodzi w 1,56 sekundy, a na Firefoxie bez fasterfox-a w 1.23 s...a z 1.15... mała różnica, ale jest... Jeżeli chodzi także o zalety, to Firefox ma zawsze aktualną bazę rozszerze? w wersje zaktualizowane, a także nowe rozszerzenia.

Jak dla mnie IE przegrywa i kolejne wersje nie powinny być dużą rewelacją...

Priamo 
Destination

Wysłany: Pią 11 Maj, 2007 20:00   

...dopoki nie wprowadzi mozliwosci FF i opery - np wtyczek :)

Odpowiedz do tematu