Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
MAC OS X...
Autor Wiadomość
pitiunited

Wysłany: Sro 31 Sty, 2007 11:17   MAC OS X...

Witam,

czy sa moze na forum uzytkownicy korzystajacy z systemu firmy Apple ? Zauwazylem ze osoby korzystajace z MAC'a musza same szukac rozwiazan problemow z systemem ;) Sa w tym odosobnione - pomoc znajda tylko na zagranicznych forach np. w USA :D System w Polsce jest jakos malo popularny...

PS. Przepraszam za brak ogonkow - ale niestety brak czcionek PL :]

... Marcin ...
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Sty, 2007 11:26   

Od dwóch lat już go nie używam, ale tak ostatnio przeglądałem strony z "fanów" tego sytemu i tu masz trochę po polskiemu :P
http://www.wilk13.net/macintosh/
http://forum.swiatobrazu....7771341dca82963
Może Ci się przyda :)

dramez 
pierdoła z Kłobucka

Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 10:02   

Moja koleżanka miłośniczka Maców i iPod'a posiada iBooka 12" i to głównie dzięki niej znam ten system.

Nie powiem cały ten interfejs aqua, wzorownictwo samego komputera duża praktyczność i dość niska (aczkolwiek bez przesady) awaryjność sprawia że firma Apple ma już rzesze swoich wiernych fanów. Główną cechą Maców i systemu Mac OS X jest prostota i niezawodność (w jakimś tam stopniu system oparty na UNIXie)

Jeszcze jakiś czas temu (1-2 lata temu) nabierałem się na cały marketing Steve'a Job's, ale jakoś przestało mnie to rajcować. To zabawki dla bogatych entuzjastów lub ludzi / artystów chcących dostać do pracy solidny komputer z dobrze zaprojektowanym oprogramowaniem.

Przymierzam się w sumie niedługo do zakupu laptopa i baaardzo długo rozpatrywałem czy będzie miał to być laptopik z Mac OS X na pokładzie, jednak od momentu gdy zaczęli pakować procesory Intela (tym samym maki w dużej mierze odziedziczyły architekturę PC) nie mam zamiaru przepłacać tyle kasy.

Uri3l 
Korsarz umysłów

Wysłany: Pon 05 Lut, 2007 19:37   

pitiunited napisał/a:
Zauwazylem ze osoby korzystajace z MAC'a musza same szukac rozwiazan problemow z systemem

no niestety tak jest. najwięcej softu sterowników jest pod windowsa , użytkownicy linuxa BSD nauczyli się radzić sami pisząc własne programy - odpowiedniki widowsowych programów a co do maca to gdzieś ten system jest zapominany i często olewany

---------------------------------------------------------
]:->
---------------------------------------------------------

dramez 
pierdoła z Kłobucka

Wysłany: Wto 06 Lut, 2007 13:58   

hmmm problem ze sterownikami pod Maca? Pierwsze słyszę. Praktycznie na miażdżącej większości peryferii, czytników, akcesorii USB i innych dupereli widnieje logo kompatybilności z MacOS

Z oprogramowaniem też nie jest tak źle, co prawda duża część jest płatna, jest też sporo softu open source znanego z linuxa/unixa, jasne jest go mniej niż na Windows.

Inna sprawa, że na najnowszych MACach można sobie już Winde z wszystkimi jej aplikacjami zainstalować jeśli na pokładzie jest już Core Duo Intela ;p

Odpowiedz do tematu