Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies może szczekać 15 minut.
Autor Wiadomość
... Marcin ...
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 00:09   Pies może szczekać 15 minut.

Cytat:
Psy będą mogły szczekać... 15 minut dziennie

W jednym z miast na Florydzie psy będą mogły szczekać tylko przez 15 minut dziennie. Za przekroczenie tego limitu właścicielom czworonogów będą groziły kary administracyjne.
Według obecnie obowiązujących przepisów psy w Mount Dora na Florydzie mogą szczekać jednorazowo przez 5 minut, a łączny czas ujadania w ciągu doby wynosi pół godziny. Przepisy te są jednak trudne do wyegzekwowania, bowiem wymagają stałego monitorowania szczekania psów. Dlatego właśnie władze Mount Dora postanowiły zmienić regulacje w tej sprawie. Według nowego rozporządzenia psy nadal mogły szczekać w 5-minutowych przedziałach czasowych, ale nie więcej niż trzy razy w ciągu doby. Dłuższe i częstsze szczekanie będzie traktowane jako zakłócenie porządku publicznego - podobnie jak zbyt głośne słuchanie radia czy granie na instrumentach muzycznych.

Wiele ameryka?skich miast traktuje długotrwałe ujadanie psów jako zakłócenie porządku publicznego. By uniknąć grzywny właściciele są często zmuszeni do zakupu specjalnych uciszających obroży. Gdy pies zaczyna szczekać, urządzenia te wysyłają impulsy elektryczne, ultradźwięki lub wydzielają nielubiany przez psy zapach cytrusów. Obroże przeciw szczekaniu kosztują od 70 do 200 dolarów.

?ródło: onet.pl

W tej Ameryce to im się we łbach poprzewracało... zbiorowisko narodowości, a totalny absurd władz miejskich.

Futbolowa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 00:15   

U nas też kiedyś był pewien pomysł. Miano rozdawać mandaty za szczekanie psów, jeśli dobrze pamiętam. Paranoja totalna. Pies jest psem i tak jak my, ma prawo zabierać głos [że tak to nazwę]. My rozmawiamy, psy szczekają, proste. Zabro?my ludziom rozmawiać, to to samo :|

Shilla 
Key to my soul

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 00:23   

Albo lepiej.
Pogadajmy z psami: "Ty, Azor, kary pieniężne są, masz przydzielony limit, więc nie szczekaj, bo mandacik przyjdzie" ...

Leżę.
"Pies może szczekać przez piętnaście minut".

... Marcin ...
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 00:26   

Ciekawe co na to obro?cy praw zwierząt, przez taka obroża to ból dla zwierzęcia, czemu ludziom takich nie zakładają?? Odpowiedź jest prosta, bo to nie humanitarne, a co ma powiedzieć bezbronny pies?? No właśnie, nawet mu nie wolno zaszczekać.

Lucjusz 

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 10:20   

Zaklocenie prozadku publicznego - dobre sobie. Niektorzy jak juz dobiora sie do wladzy naprawde zaczynaja miec jakies problemy z praca mozgu ;/ ;/ ;/ ;/
Szkoda ze nie zabronili sobie gadac takich glupot blink Zenada :-> :-> :-> :->

Anuszka 
Anuś :-)

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 11:01   

Biedne zwierzaczki :( Przez głupote ludzi psy musza cierpiec za swoja nature blink

Riki19 
D&B

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 12:33   

Ameryka jest głupiaaa... To już naprawdę durnie do kwadratu wymyśliły :-> .....szkoda gadać...

PeterD
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007 13:23   

Pomysł nie nowy, w niektórych regionach Niemczech tak jest, psa można wyszkolić żeby nie szczekał bez powodu np. na zwykłego przechodnia który tylko przechodzi koło posesji, nie tak jak ma sie to u nas godziny wieczorne czy poranki i na całym osiedlu można usłyszeć jak psy szczekają ;/
Pozdrawiam

Astevia 
?elkoManiac ^^

Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007 14:44   

A ludziom niech można będzie kichnąć tylko 4 razy w ciągu dnia.
Te obroże z impulsem elektrycznym nie są bolesne, wysyłają delikatny 'znak', takie 'smyrnięcie' podobno :) ale nigdy nie wiadomo jak czuje to pies.

Shilla 
Key to my soul

Pomogła: 1 raz
Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007 20:05   

PeterD napisał/a:
psa można wyszkolić żeby nie szczekał bez powodu np. na zwykłego przechodnia który tylko przechodzi koło posesji

Taaa, może jeszcze wytłumaczymy psu jakie techniki stosują najczęściej złodzieje, żeby odróżniał zwykłych od "niezwykłych".

Bez przesady, pies to zwierzę, a nie maszyna - wciskamy "off" i gotowe - pies nie szczeka.
Bo ma limit przydzielony.

:rotfl:

nastka19 
Nerwus i Złośnica =)

Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007 23:52   

Zastanawia mnie tylko jaki wpływ człowiek ma na szczekanie swojego psa....??
Głupota totalna ogarnia ten świat...

PeterD
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Wrz, 2007 23:54   

no żywą maszynę można zaprogramować nawet tak że będzie mogła obcą osobę na posesji bez zaproszenia zaatakować itp. Jeżeli chodzi o takie techniki szkolenia psów nie ma co porównywać Polaków bo nam by sie zwyczajnie nie chciało poświęcać na to czasu do Niemców dla których jest to zwykły obowiązek jak kupienie chleba w sklepie. nam się to wydaje dziwne, ale u takich Niemców jest to na porządku dziennym (nie całe Niemcy tylko niektóre regiony gdzie wprowadzili ten "dziwny" zwyczaj)
Pozdrawiam

ArturoEl 

Wysłany: Sro 03 Lip, 2013 13:42   

Debilizm...

Jerry104 

Wysłany: Sro 14 Sty, 2015 11:49   

No ciekawe? U nas nawet nie potrafią wyegzekwować aby właściciele psów sprzątali kupki po swoich pupilach. Co dopiero byłoby jakby musieli je karcić za szczekanie. Psy są mądre i kochane tylko ludzie wymyślają durne przepisy, albo nie potrafią zająć sie właściwie psem.

Jolanta102 

Wysłany: Sob 07 Lut, 2015 19:31   

czego to ludzie nie wymyslą. jak się ma psy to chyba zrozumiałe, że one szczekają bo maja to w naturze. Nie mają co robić tylko wymyslają durne przepisy. A co jak szczeka dłużej to dadzą właścicielowi mandat pewnie.

malinowapianka 

Wysłany: Sro 27 Maj, 2015 19:26   

sama mam psa i jak czytam takie rzeczy to trochę mi się to zabawne wydaje, ale rozumiem takie prawo. Jak ktoś mieszka w bloku i chce sobie odpocząć a tu mu pies 9 h będzie ujadał u sąsiada bo został to każdego by szlag trafił. Wtedy uważam, że takie karanie jest zasadne. Ludzie czasami w domach pracują, odpoczywają, uczą się lub po prostu chcą mieć święty spokój.

Tachos 

Wysłany: Czw 28 Maj, 2015 07:46   

No i ja jestem właśnie w takiej sytuacji. Zostawiają psa w domu samego i sobie idą w siną dal, a kundel wyje. Ja często pracuje na nocne zmiany i potrzebuje snu, ale jak mam spać, gdy za ścianom hałas? Nawet zatyczki do uszu nie pomagają. Prośby o zaopiekowanie się psem i zabraniem go z domu, bo ja chce kilka godzin snu nie pomagają. Nie chce się kłócić z sąsiadami, bo inaczej już dawno dzwoniłbym na policje. Przed tą całą sytuacje teraz nie lubię psów.

black sunday 

Wysłany: Pią 06 Lis, 2015 21:20   

A mój pies w ogóle nie szczeka, ani nie wyje. Natomiast pies sąsiada czasami takie koncerty wycia urzadza, że można oszaleć.

Tachos 

Wysłany: Pią 06 Lis, 2015 23:35   

No to tylko pogratulować Ci takiego fajnego psa :)
Niestety, większość kundli jest na tyle głupich, że szczekają na własny ogon.

kamil09 

Wysłany: Pią 25 Maj, 2018 21:20   

Nawet nie wiem jak takie "pomysły nazwać". Jak można karać ludzi za to, że pies szczeka. Mam nadzieję, że takie coś u nas nigdy się nie pojawi. Lepiej niech karają tych którzy jeżdżą jak wariaci. A na temat mandatów poczytajcie tu https://zaplacmandat.pl/

heniutek 

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 10:36   

Oczywiście ja również nie wyobrażam sobie nakładania kar za to, że pies szczeka za długo. Z drugiej jednak strony jestem w stanie wyobrazić sobie, jak uciążliwe dla sąsiadów musi być szczekania i wycie psa po kilka godzin dziennie. Może w takich sytuacjach, powinien wypowiedzieć się psi behawiorysta? Może są jakieś sposoby na to, by piesek nie czuł potrzeby takiego ujadania?

Odpowiedz do tematu