Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
NIetrzymanie moczu
Autor Wiadomość
Qardka 

Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 10:47   NIetrzymanie moczu

Ludzie, ludziska. Problem natury fizjologicznej. Po długim, wyczerpującym porodzie minęło już 11 miesięcy, mięśnie kegla ćwiczone, specyfiki próbowane, niby jakaś tam poprawa jest ale na pewno nie na tyle, by móc wyjść komfortowo na miasto i nie przejmować się plamami albo miniówką (bez tony wkładek chłonnych). Pomocy, jakie są sposoby rozwiązywania problemów z nietrzymaniem moczu poza tabletkami, które nie eliminują problemu tylko go usypiają?

PaulinaGrzyw 

Wysłany: Pon 20 Lis, 2017 03:01   

wiem, że są albo były operacje ale to niesie za sobą możliwość ciężkich powikłań. nie wiem za to jak się nazywa laserem zabieg który pozwala zmniejszyć/wyeliminować problem inkontynencji jednak on jest nieinwazyjny bo nie ma żadnego okresu rekonwalescencji po prostu wstajesz i wychodzisz, trwa to kilka minut dosłownie. później przez kilka tygodni tam się wszystko regeneruje w środku i na końcu mamy efekt. nie wiem tylko czy to mocno boli.

Qardka 

Wysłany: Pon 20 Lis, 2017 11:32   

zainteresowałaś mnie tym tematem, poszukałam co nieco i z przykrością stwierdzam, że za dużo informacji na raz bo mnie przerosło to zdecydowanie :P siądę jak będę miała więcej czasu, to zgłębię się w temat. Naprawdę jest to skrajnie uciążliwe, nie mogę zrozumieć czemu mnie to spotkało w tym wieku, zwłaszcza że przykładam się do wszystkich przygotowań jak najbardziej się da. Tu mnie nikt nie uprzedził, coś tam wpadło w oko i tyle, zbytnio się nie przejęłam nie znając skali problemu. A tu taki nieładny ambaras.

nejmar 

Wysłany: Pią 24 Lis, 2017 00:11   

Byłam ze swoją siostrą na zabiegu laserem w www.efecta.eu , który obkurcza tam właśnie w środku tkanki i trwa to dosłownie kilka minut, poprzez wprowadzenie takiej sondy do środka, nie jakieś tam wymyślne rzeczy, tylko kształt anatomiczny. I myślałam na początku że ona ma zostać na jakimś oddziale ale wytłumaczyła mi, że nie, że to się od razu wychodzi. I faktycznie tak było, czuła się dobrze, mówi, że tylko chwileczkę szczypało i nic więcej. W szczegóły się nie wdawałam, bo to intymne ale jednak powiedziała, że tak po półtorej miesiąca to już jej przeszedł problem i widocznie bezpowrotnie bo od pół roku ma święty spokój :)

PaulinaGrzyw 

Wysłany: Pią 24 Lis, 2017 14:10   

ooo widzisz, dokładnie o tym pisałam. świetnie, że to nie sprawia bólu bo dobrze wiedzieć, że ma się jakąś alternatywę w razie gdyby i mi się coś takiego przytrafiło. mozna narzekać na ceny i rózne niedogodności ale prawda jest taka, że jak się zdrowie posypie to nie ma nic gorszego.

zuzka528 

Wysłany: Pon 18 Gru, 2017 12:54   

Te nowe techniki dopiero za kilka lat okażą się czy były dobre.

Czaka 

Wysłany: Wto 02 Sty, 2018 10:05   ...

U mnie również sporym problemem było nietrzymanie moczu po porodzie jednak problem udało mi się rozwiązać ćwicząc mięśnie kegla oraz poprzez hormonoterapię. Co do komfortowego wyjścia na miasto to odpowiednią ochronę zapewniały mi podpaski ten- http://www.tena.pl/tenala...ona-dla-kobiet. Wystarczała mi jedna na kilka godzin ale jedyne o czym musisz pamiętać to odpowiednie dobranie sobie takich podpasek w zależności od natężenia problemu.

kamila2933 

Wysłany: Wto 22 Maj, 2018 22:56   

Trudna sprawa.Mnie proponowano maści z hormonami ale nie ryzykuję.

błażej3280 

Wysłany: Pon 18 Cze, 2018 14:19   

O maści z hormonami nie polecam rosną po nich guzki.

candido2304 

Wysłany: Nie 01 Lip, 2018 22:11   

Ćwiczcie mięśnie kręgla.

Tachos 

Wysłany: Sro 04 Lip, 2018 12:58   

To są mięśnie Kegla :P

olivia2308 

Wysłany: Wto 17 Lip, 2018 21:40   

Jakoś takie zabiegi do mnie nie przemawiają.

Odpowiedz do tematu