Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca a studia ?
Autor Wiadomość
maks123 

Wysłany: Nie 28 Gru, 2014 18:28   Praca a studia ?

Witam, ja studiuję na WSB zaocznie na kierunku zarządzanie i powiem, że bez problemu można łączyć studia z pracą. Wg mnie to najlepsze rozwiązanie by zdobywać wiedzę, a zarazem zdobywać doświadczenie w tym co chce się robić. Polecam wszystkim takie rozwiązanie, bo kto przegląda na bieżąco oferty pracy to praktycznie wszędzie wymagają doświadczenia. A jakie są wasze opinie ?

Amadeo 

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015 21:14   

Ja studiuję Administrację zaocznie i tez daje radę. Chociaż czasem brak mi wolnych weekendów. Jednak mam nadzieję dotrwać do końca.

forever 

Wysłany: Wto 20 Sty, 2015 13:28   

Wszystko można pogodzić, jeżeli tylko się tego chce.

malinowapianka 

Wysłany: Nie 17 Maj, 2015 19:50   

Mi udało się połączyć prace ze studiami dopiero po 3 roku... ale to były inne czasy jak się studiowało ;)

kamelka00 

Wysłany: Wto 19 Maj, 2015 09:56   

Da się pogodzić. Wszystko kwestia logistyki ;)

malinowapianka 

Wysłany: Czw 21 Maj, 2015 15:46   

niby kwestia logistyki ale pewnie na niektórych kierunkach gdzie jest mega dużo do nauki to może być faktycznie ciężko, np na jakimś prawie lub medycynie.. lub.. nie znam innych ciężkich kierunków :D

kinia83 

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015 10:56   

Też powiem, że bez problemu można łączyć studia z pracą. Dużo też zależy od uczelni, czy są elastyczni i potrafią zrozumieć studenta. Uczę się na Akademii Polonijnej i tu nie ma żadnych problemów. Wykładowcy są bardzo wyrozumiali.

michoone 

Wysłany: Pon 06 Lip, 2015 09:35   

Zastanawiam się nad podjęciem studiów zaocznych, pracuję i szczerze mówiąc trochę się obawiam czy zechce mi się po całym tygodniu pracy, chodzić jeszcze na uczelnię :mrgreen: Orientujecie się jakie są szanse na znalezienie dobrej pracy po logistyce? chciałabym złożyć dokumenty na wsb - http://www.wsb.pl/wroclaw...nosci/logistyka :>

ewa345 

Wysłany: Pon 06 Lip, 2015 14:45   

Ja też studiuję na Akademii Polonijnej i nie narzekam na nią. Czasami muszę opuścić zajęcia, ale zwykle udaje mi się pogodzić jedno z drugim. A wykładowcy są wyrozumiali i rozumieją, że studenci muszą pracować.

majaturchan 

Wysłany: Pią 07 Sie, 2015 09:46   

Dobra organizacja, zdyscyplinowanie motywacja i gotowe

mackowska17 

Wysłany: Czw 13 Sie, 2015 08:47   

ewa345 napisał/a:
Ja też studiuję na Akademii Polonijnej i nie narzekam na nią. Czasami muszę opuścić zajęcia, ale zwykle udaje mi się pogodzić jedno z drugim. A wykładowcy są wyrozumiali i rozumieją, że studenci muszą pracować.

Ja mam dokładnie tak samo :)

zarazek 

Wysłany: Wto 06 Paź, 2015 14:01   

Dla mnie Akademia Polonijna to przede wszystkim miłe wspomnienia, aż żal, że już mam ten czas za sobą.

kalik 

Wysłany: Pon 02 Lis, 2015 19:20   

Studia to bardzo fajny czas, ale już w trakcie nauki warto ciężko pracować. Dobrym rozwiązaniem jest wolontariat z Aisec - http://aiesec.pl/dla-stud...global-citizen/ - to nie tylko przygoda, ale świetna okazja do nauki języka angielskiego i zdobycia doświadczenia zawodowego.

Ajlar 

Wysłany: Pią 06 Lis, 2015 13:42   

Ale mozna polaczyc prace ze studiami. Moi znajomi np wyjezdzaja na wakacje do pracy w Niemczech/Anglii - szlifujac takze dzieki temu jezyk obcy. Korzystaja glownie z oferty firmy MG Solutions - jako posrednika pracy. Dzieki temu nie martwia sie o nocleg, wyplate itp.

klarawiktoria 

Wysłany: Wto 11 Lip, 2017 17:06   

zarazek napisał/a:
Dla mnie Akademia Polonijna to przede wszystkim miłe wspomnienia, aż żal, że już mam ten czas za sobą.

to fakt, ciekawe ale zarazem wymagające miejsce, pielęgniarstwo na świetnym poziomie! Polecam!

mój status

czarna84 

Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017 20:07   

Ja ide na zaocznę II stopnia na WSB w Chorzowie. Będę dojeżdżać co drugi weekend. Rozważałam też opcję online, ale jednak na zaocznych był trochę większy wybór

Bajli 

Wysłany: Sro 25 Paź, 2017 09:46   

Na pewno jeżeli tylko jest się w stanie pogodzić pracę ze studiami to warto to robić. Dla następnego pracodawcy ogromnym plusem będzie to, że jest się osobą młodą, świeżo po studiach, a do tego mającą już kilkuletnie doświadczenie w pracy, także również podzielam pogląd, że to dobre wyjście. jak tylko się da, bo przecież nie może się to odbywać kosztem nauki. Jeżeli macie problemy z doborem swojej pierwszej pracy, tak jak ja, to polecam Wam zrobić testy predyspozycji zawodowych. Mnie to bardzo pomogło, bo nie chciałem iść do pierwszej lepszej byle jakiej pracy, chciałem jednak budować solidny fundament na przyszłość, ale z drugiej strony skąd mogłem wiedzieć do czego się nadaję skoro nigdy wcześniej nie pracowałem tak poza wakacyjnymi fuchami? Dzisiaj można bez problemu znaleźć takie testy w necie, siostra ostatnio korzystała z http://www.kierunekrozwoju.pl/ i była zadowolona. Próbujcie, na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc :) Warto się trochę spiąć i powysilać w czasach studenckich żeby szybciej dobrze zarabiać i móc odpoczywać. Pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu