Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole językowe
Autor Wiadomość
zypolek

Wysłany: Pon 31 Paź, 2016 09:51   Przedszkole językowe

Jak sądzicie? Czy startowanie od przedszkola językowego ma sens?
W sensie - czy dziecko rzeczywiście jest w stanie się uczyć na tym etapie dwóch języków?
Bo polskiego jeszcze nie zna...

JasniePanna

Wysłany: Sro 02 Lis, 2016 18:56   

Jeśli dziecko startuje od małego z językiem obcym, to jest mu znacznie łatwiej, poważnie. Też mieliśmy wątpliwości. Po prostu w przedszkolu dziecko posługuje się angielkim, a w domu polskim. Trzeba to umieć oddzielić i raczej nie mącić w głowie dziecku swoim językiem, który zazwyczaj jest kiepski ;-)

zypolek

Wysłany: Czw 03 Lis, 2016 09:52   

A powiedz mi... po jakim czasie widzieliście, że faktycznie dziecko coś kuma?
Bo zakładam, że nie każde dziecko dobrze sobie radzi z językiem, trzeba po prostu mieć jakieś zdolności, co nie?

JasniePanna

Wysłany: Pią 10 Lut, 2017 22:17   

Dopiero teraz zauważyłam. Tak - dziecko sporo potrafi, śpiewa piosenki po angielsku. Nie wiem czy tak ma każde, pewnie zależy od dziecka. Ale w publicznych dzieci po tym pierwszym roku potrafią tyle co nic. Bo czego mają się nauczyć w 15 minut tygodniowo? Ewentualnie odpowiedzi na jakieś podstawowe pytania.

zypolek

Wysłany: Pon 13 Lut, 2017 09:55   

Już zostało zapisane do Sowy. W sumie nie znaleźliśmy w sieci osoby, która nie byłaby zadowolona z takiej decyzji. Rozmawialiśmy z wieloma osobami na FB, również z rodzicami dzieci chodzących do tego przedszkola. To była dobra decyzja, ale więcej powiem dopiero na jesieni.

JasniePanna

Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 17:08   

Bardzo dobra decyzja. Podejrzewam, że sytuacja będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak w poprzednim roku. Dla wielu dzieci zabraknie miejsca w przedszkolach - nawet tych prywatnych. A jest to nieuniknione z tego względu, że rodzi się również coraz więcej dzieci, a miejsc w przedszkolach nie brakuje.

zypolek

Wysłany: Sro 15 Lut, 2017 09:50   

Wiem. Mnie się wydaje, że w ciągu kilku lat powinno dojść do tego, że zostanie wiele zmienione w temacie programu w publicznych. Pewnie też będą szli w kierunku rozszerzania języka - po prostu wraz z rozwijaniem programów.

Odpowiedz do tematu