Forum Częstochowa Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedszkole w Częstochowie
Autor Wiadomość
zypolek

Wysłany: Czw 14 Mar, 2013 15:20   Przedszkole w Częstochowie

Gdzie posyłacie swoje dzieci? Byliśmy z żoną w dwóch przedszkolach na północy i standard jest taki sobie. Czy nie lepszym pomysłem jest prywatne? Szczerze mówiąc to wolimy dołożyć, aby tylko dziecko miało jakiś przyzwoity standard...przedszkole częstochowa , przedszkole sowa częstochowa , do którego przedszkola w częstochowie , najlepsze przedszkole częstochowa , dobre przedszkole w częstochowie , przedszkola w częstochowie

JasniePanna

Wysłany: Pon 18 Mar, 2013 20:56   

Nie oczekujcie, że publiczne przedszkole będzie miało taki standard jak prywatne - nie ma kasy. Mamy w mieście kilka miejsc, gdzie można puścić dziecko. Poczytaj o tym - http://przedszkolesowa.pl/ Sowa jest na Grabówce. Wysokie standard, duża ilość zabawek i atrakcji - tam na stronie opisują cały program, zajęcia językowe. Na nas to miejsce zrobiło pozytywne wrażenie i raczej tam poślemy dziecko.

zypolek

Wysłany: Wto 19 Mar, 2013 15:13   

Zdjęcia i opisy na stronie wyglądają przyzwoicie - a jak wygląda różnica w kosztach? Nie możemy przesadzać z kasę, średnio stoimy z finansami ;/

JasniePanna

Wysłany: Sro 20 Mar, 2013 22:04   

Zależy od tego, co konkretnie będziecie chcieli dla dziecka zamówić, tj. od zajeć, ale generalnie różnica jest niewielka. Zresztą to dopiero dziecko samo przecież decyduje o tym, w co chce się bawić.

zypolek

Wysłany: Czw 21 Mar, 2013 15:33   

Będziemy w poniedziałek na Grabówce, to sprawdzę konkretnie jak to wygląda od środka. Dalecy jesteśmy jeszcze od ostatecznej decyzji, ale musimy w końcu się na coś zdecydować.

[ Dodano: Pią 21 Cze, 2013 15:49 ]
Nasze dziecko będzie chodziło do przedszkola Sowa. Zapisaliśmy już w kwietniu. Odwiedziliśmy ostatnie kilka miejsc i to pod względem oferty wyglądało zdecydowanie najkorzystniej. Myślimy, że nasze dziecko będzie tam szczęśliwe - oby ;-)

forever 

Wysłany: Pią 12 Lip, 2013 17:04   

my z mężem sporo czasu spędziliśmy na poszukiwaniu najlepszego przedszkole Częstochowa pod tym względem na prawdę na szeroki wybór, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na przedszkole językowe

zypolek

Wysłany: Czw 09 Paź, 2014 10:37   

Nie zmieniliśmy przedszkola, dalej Sowa. To co zauważyliśmy przez ubiegły rok to mniejsza ilość chorób. Mam wrażenie, że dzieci znajomych, które chodzą do publicznego przedszkola, znacznie częściej chorują, ale czy to jakaś wykładnia to nie wiem. Nam bardziej zależy na tych zajęciach dodatkowych, dobrym standardzie i rozwoju dziecka, a to właśnie uzyskujemy.

malinowapianka 

Wysłany: Pon 25 Maj, 2015 14:56   

w czy w Częstochowie są jakieś klubu malucha?

HanaM 

Wysłany: Wto 05 Sty, 2016 11:28   

Mnie na prywatne nie stać na razie.

zypolek

Wysłany: Pią 04 Mar, 2016 09:59   

Córka chodzi do Sowy na Grabówce - przedszkole językowe z fajnym standardem, prowadzone rzeczywiście na poziomie. A w tym momencie jednak będzie problem z publicznymi - omijam temat porównania standardu wyposażenia, ale jednak uważam, że dzieciom lepsze warunki zapewnicie w prywatnych. I pewnie jakieś 80 proc. rodziców zostanie do tego zmuszonych aktualnymi zasadami.

JasniePanna

Wysłany: Sro 09 Mar, 2016 18:49   

Niestety, ale to prawda - u nas w okolicy też nie będzie miejsc. Wiem, że w wielu miastach politycy dają nagrody finansowe dla tych rodziców, którzy swoje dziecko zapiszą do podstawówki, a nie do przedszkola. Po raz kolejny gra polityczna doprowadziła do masakry.

zypolek

Wysłany: Czw 10 Mar, 2016 09:56   

U nas nie ma niczego takiego, a pewnie nawet w prywatnych zabraknie miejsc w przedszkolach. Bo jak inaczej? Gdzie te dzieci pomieścić? Polityków za ich decyzje to powinni za... szkoda komentować.

JasniePanna

Wysłany: Pią 11 Mar, 2016 17:23   

Nie ma miejsca dla wszystkich dzieci - nawet kiedy były normalne grupy wybierane, w standardowych ilościach, i tak trudno było o miejscach w dobrych prywatnych przedszkolach. Trzeba je było rezerwować znacznie wcześniej. Ogólnie prywatne mają znacznie wyższy standard i wiadomo, że kogo stać, to wysyła dziecko właśnie tam.

zypolek

Wysłany: Czw 17 Mar, 2016 09:49   

Współczuję rodzicom i przy okazji radzę załatwiać sobie prywatne przedszkola - pewnie w kwietniu może być już za późno. A swoją drogą każde dziecko powinno mieć w tym kraju zapewnione miejsce w przedszkolu. Tego chyba jednak nie dożyjemy.

Kalina 

Wysłany: Nie 20 Mar, 2016 15:21   

Na moim osiedlu w tym roku jest tylko 12 miejsc dla trzylatków, a potrzeby są 3 razy większe. Oczywiście jak co roku jest problem, a jeszcze te dziwne punktowanie. W zeszły roku musiałam znaleźć przedszkole prywatne i trafiłam w 100% idealne miejsce w dzielnicy Lisiniec - syn nie chce z niego wychodzić jak po niego przychodzę po pracy.http://hocki-klocki.com.pl/

zypolek

Wysłany: Pon 21 Mar, 2016 09:54   

Nie ma co ukrywać, że to norma w całym mieście, ale sądząc po treści Twojego wpisu i ilości wpisów jakie masz na forum, to jesteś raczej mało obiektywna. Mylę się? ;-)

holia 

Wysłany: Nie 13 Maj, 2018 19:54   

A ja mam pytanie trochę z innej beczki, aczkolwiek ściśle związane z przedszkolem. Chodzi mi o jakiś dobry sklep, gdzie można kupić wyposażenie do łazienki w przedszkolu. Póki co znalazłam taki sklep - https://www.mojebambino.p...e-i-przewijaki, mają bardzo dużą ofertę i w dobrej cenie. Ale nie znam tego sklepu, a nie lubię kupować w ciemno. Może znacie ten sklep, może wasze przedszkola robią w nim zakupy. Jeśli tak, to bardzo będę wdzięczna za podzielenie się opiniami na jego temat.

julianna2609 

Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 20:50   

Ponoć przedszkole Olka Klepacza jest na wysokim poziomie.

Odpowiedz do tematu